22-letni wychowanek "Kolejorza" w środę pomyślnie przeszedł testy medyczne i mógł podpisać kontrakt ważny do końca czerwca 2025 roku. Ponad dwa i pół roku temu Gumny był bliski podpisania umowy z innym klubem ligi niemieckiej - Borussią Moenchengladbach. Wówczas właśnie niezaliczone testy medyczne okazały się przeszkodą w transferze. Zawodnik przeszedł później dwie operacje kolana, które wyhamowały jego karierę.

Reklama

Dyrektor zarządzający FC Augsburg Stefan Reuter nie krył zadowolenia z pozyskania poznańskiego piłkarza.

"Cieszymy się, że udało nam się pozyskać młodego i bardzo utalentowanego prawego obrońcę. Jesteśmy przekonani, że pomoże nam w ciągu najbliższych kilku lat osiągnąć nasze cele" - powiedział były reprezentant Niemiec.

Gumny w ekstraklasie zadebiutował jako 17-latek, łącznie rozegrał 97 oficjalnych meczów w barwach Lecha (84 w ekstraklasie). W sezonie 2016/17 spędził pół roku na wypożyczeniu do pierwszoligowego wówczas Podbeskidzia Bielsko-Biała. Razem z "Kolejorzem" wywalczył Superpuchar Polski oraz trzykrotnie stawał na podium.

"Cieszę się, że FC Augsburg daje mi szansę sprawdzenia się w Bundeslidze. Dla mnie to nowe wyzwanie i chcę odpłacić za zaufanie, jakim mnie klub obdarzył. Dla mnie to też duży krok w karierze" - powiedział reprezentant młodzieżówki cytowany przez stronę niemieckiego klubu.

Pod koniec czerwca tego roku z FC Augsburg związał się inny polski piłkarz bramkarz Rafał Gikiewicz.