"Rossoneri" kontynuuję świetną passę zapoczątkowaną po przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa. W poprzednim sezonie po powrocie na boiska w czerwcu nie przegrali żadnego z 12 spotkań. Teraz przedłużyli ligową serię do 13 meczów bez porażki.

Reklama

W 35. minucie Szwed najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym i zaskoczył Skorupskiego uderzeniem głową. Z kolei pięć minut po przerwie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Riccardo Orsoliniego na algierskim pomocniku gospodarzy Ismaelu Bennacerze.

Były to 133. i 134 trafienia prawie 39-letniego "Ibry" w Serie A. Jest ósmym najskuteczniejszym zawodnikiem zagranicznym w historii ligi włoskiej. Co ciekawe, przed nim w tej klasyfikacji jest dwóch jego rodaków, w tym wielki poprzednik w Milanie Gunnar Nordahl, który z dorobkiem 224 goli w ogólnym zestawieniu jest trzeci i ustępuje tylko Silvio Pioli - 267 i Franscesco Tottiemu - 250.

W inauguracyjny weekend rozegrano tylko siedem z 10 spotkań 1. kolejki. Trzy - wszystkie z udziałem beniaminków - przełożono ze względu na krótką przerwę po zakończeniu poprzedniego sezonu Serie B.