To kolejny przypadek COVID-19 u zawodnika z Turynu. Dzień wcześniej Portugalska Federacja Piłkarska poinformowała o pozytywnym wyniku testu słynnego Cristiano Ronaldo, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji tego kraju. Juventus dał do zrozumienia, że treningi i mecze będą normalnie kontynuowane w przypadku piłkarzy z negatywnym wynikiem testów.

Reklama

"Ta procedura pozwoli wszystkim osobom, które mają negatywne wyniki badań kontynuować regularne treningi i mecze, ale nie pozwoli na kontakt z osobami spoza grupy" - dodał klub w oświadczeniu.

W Juventusie występuje bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny. Podobnie jak inny gracze kadry Jerzego Brzęczka przeszedł w poniedziałek badania na koronawirusa, które - jak poinformowano dzień później - dały u wszystkich polskich piłkarzy wynik negatywny.

Drużyna z Turynu była już niedawno w izolacji - od 3 października po tym, jak dwóch członków personelu uzyskało pozytywny wynik.

Klub nie podał na razie szczegółów dotyczących stanu zdrowia McKenniego.

22-letni pomocnik przeszedł latem do Juventusu z Schalke 04 Gelsenkirchen. To pierwszy amerykański piłkarz, który został zawodnikiem słynnej drużyny z Turynu.

Umowa z Schalke 04 przewiduje wypożyczenie piłkarza na jeden sezon z opcją wykupienia.

McKennie rozegrał dotychczas w reprezentacji Stanów Zjednoczonych 19 meczów i zdobył sześć bramek.