Ekipa z Gelsenkirchen prowadziła do przerwy (po raz pierwszy w tym sezonie) po golu 19-letniego Malicka Thiawa z Finlandii, ale w 56. minucie wyrównał z rzutu karnego Argentyńczyk Nicolas Gonzalez, ustalając wynik.

Łącznie to był 22. kolejny mecz Schalke bez zwycięstwa. Po raz ostatni cieszyli się z wygranej w Bundeslidze 17 stycznia, gdy pokonali Borussię Moenchengladbach 2:0.

W tabeli Schalke zajmuje 17. miejsce (przedostatnie) z dorobkiem dwóch punktów. Beniaminek ze Stuttgartu ma ich dziewięć, co w tej chwili daje czwartą lokatę.

Lider RB Lipsk zagra w sobotę w Moenchengladbach z Borussią, natomiast wicelider, broniący tytułu Bayern Monachium zmierzy się tego dnia na wyjeździe z trzecim od końca FC Koeln.

Zespół z Kolonii nie odniósł jeszcze zwycięstwa w tym sezonie Bundesligi. Strzelił tylko pięć goli, czyli o połowę mniej od samego napastnika Bayernu Roberta Lewandowskiego.