To są ostatnie miesiące na trenerskiej ławce. Po długiej i wspaniałej karierze taki klub jak Feyenoord jest wspaniałym miejscem na pożegnanie i przejście na emeryturę” - napisał w oświadczeniu.

Advocaat to jeden z najbardziej znanych holenderskich trenerów. W trzech różnych okresach swojej kariery prowadził reprezentację "Pomarańczowych" - w latach 1992-94, 2002-04 oraz przez kilka miesięcy w 2017 roku.

Reklama

Był również selekcjonerem reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei Południowej, Belgii, Rosji i Serbii. W karierze klubowej pracował m.in. w PSV Eindhoven, Borussii Moenchengladbach, Zenicie Sankt Petersburg, AZ Alkmaar, Glasgow Rangers, Sunderland i Fenerbahce Stambuł.

Advocaat po raz trzeci poinformował o zakończeniu kariery - pierwszy raz uczynił to w 2015 roku, gdy opuścił Sunderland, potem, dwa lata później po odejściu z Fenerbahce. Teraz stwierdził, że decyzja jest definitywna.

Feyenoord przejął w październiku 2019, gdy klub przeżywał kryzysowe chwile, zastępując na stanowisku Jaapa Stama, który zrezygnował po ligowej porażce 0:4 z Ajaksem Amsterdam. Jednym z jego współpracowników jest w Rotterdamie wicemistrz świata z 2010 roku i brązowy medalista cztery z 2014 r. Robin van Persie, dwukrotny król strzelców angielskiej ekstraklasy (2011/12 i 2012/13), który pracuje z napastnikami.