Ekipa Rangers prowadziła 1:0 od 7. minuty po golu Connora Goldsona, potem przegrywała 1:2 (trafienia Jamiego McGratha, jedno z karnego), lecz w 88. minucie za sprawą Stevena Davisa doprowadziła do remisu. Niedługo później awans gospodarzom zapewnił McCarthy.

To niepowodzenia oznacza zakończenie wspaniałej serii 27 gier bez porażki Rangers FC – 23 wygrane i cztery remisy we wszystkich rozgrywkach.

Poprzednio szkocki zespół przegrał 6 sierpnia z Bayerem Leverkusen 0:1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy.

W obecnej edycji LE podopieczni trenera Stevena Gerrarda rywalizowali w grupie m.in. z Lechem - 29 października triumfowali 1:0 w Glasgow i 10 grudnia 2:0 w Poznaniu. W 1/16 finału Rangers FC zagra z FC Antwerp.

W lidze szkockiej zespół Rangers FC jest liderem – 47 punktów w 17 meczach. O 13 "oczek" wyprzedza Celtic Glasgow, który rozegrał 15 spotkań.