Już do przerwy podopieczni hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli prowadzili trzema bramkami. W ciągu niewiele ponad kwadransa bramkarza gospodarzy pokonali Ilkay Guendogan (18.), Philip Foden (21.) i Kevin De Bruyne (34.). Honorową bramkę dla londyńczyków uzyskał w doliczonym czasie drugiej połowy Callum Hudson-Odoi (90+2.).

Manchester City ma 29 punktów, ale ma rozegrane o jedno spotkanie mniej od prowadzącej dwójki - Liverpoolu i Manchesteru United. Oba te zespoły mają po 33 "oczka" po 16 meczach. Chelsea jest ósma - 26 pkt w 17 spotkaniach.

Na trzeciej pozycji jest Leicester City - 32 pkt w 17 meczach. "Lisy" pokonały w niedzielę na wyjeździe Newcastle United 2:1.

W poniedziałek, na zakończenie 17. kolejki, Liverpool zmierzy się na wyjeździe z Southampton. Piłkarzem gospodarzy jest Jan Bednarek.