Paris Saint-Germain zremisował na wyjeździe z Saint-Etienne 1:1. Gospodarze prowadzili po trafieniu Romaina Hamoumy, a wyrównał reprezentant Włoch Moise Kean. Wynik został ustalony już po 22 minutach.

Reklama

Broniący tytułu piłkarze z Paryża tracą do Lyonu trzy punkty, podobnie jak drużyna Lille OSC, która niespodziewanie przegrała u siebie z Angers 1:2.

Siedem punktów straty do lidera ma czwarty w tabeli Rennes. W środę w derbach Bretanii zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Nantes.

Reklama

Wydarzeniem meczu był debiut na ławce trenerskiej gospodarzy 69-letniego Domenecha. Były selekcjoner reprezentacji Francji, z którą zdobył srebrny medal mistrzostw świata w 2006 roku, rozstał się z nią cztery lata później po nieudanym mundialu w RPA w atmosferze skandalu (kłótnie z piłkarzami, którzy podczas turnieju strajkowali). Od tego czasu nie prowadził żadnego klubu.

Nantes plasuje się tuż nad strefą spadkową. W środę drużynę Domenecha wyprzedził Strasbourg, który odniósł najbardziej efektowne zwycięstwo, gromiąc Nimes 5:0.