Londyńskie „Koguty” zdecydowały się wysłać specjalną paczkę do klubu mającego siedzibę w Crosby.

Reklama

Ze względu na protokół dotyczący Covid-19 piłkarze nie mogą wymieniać się koszulkami, dlatego wysłaliśmy komplet nowych koszulek meczowych jako pamiątkę z naszego historycznego spotkania – poinformował stołeczny klub.

Wcześniej trener Tottenhamu Jose Mourinho kupił los na loterii zorganizowanej przez zespół Marine i w ten sposób wspomógł go finansowo.

Władze Marine AFC liczyły na to, że spotkanie z Tottenhamem pozwoli im podreparować finanse i tak już nadwątlone przez pandemię Covid-19, m.in. przez możliwość sprzedaży biletów i zapełnienie - chociaż w części - trybun. Te plany przekreśliła decyzja rządu o ogólnokrajowym lockdownie. Wszystko z powodu nowego, bardziej zaraźliwego szczepu koronawirusa zidentyfikowanego kilka tygodni temu.

Reklama

Pomógł były obrońca Liverpoolu

Drużyna z Crosby poinformowała, że na mecz z „Kogutami” sprzedała 30 697 wirtualnych biletów. Każdy kosztował 10 funtów.

Marine nie mieli pieniędzy na zorganizowanie niedzielnego spotkania z Tottenhamem. Dotychczasowe mecze pucharowe oraz samo wpisowe pochłonęły bowiem około 100 tys. funtów. Klubowi pomógł finansowo były obrońca Liverpoolu Jamie Carragher.

Trzy gole dla Tottenhamu strzelił Carlos Vinicius, a po jednym Lucas Moura i Alfie Devine