Napoli nie dało tym razem Fiorentinie żadnych szans. Zieliński trafił do siatki w 45. minucie, ale wcześniej na listę strzelców wpisało się trzech jego kolegów: Lorenzo Insigne (5. minuta), Niemiec Diego Demme (36.) i Meksykani Hirving Lozano (38.).

W drugiej połowie raz jeszcze gola uzyskał Insigne, tym razem z rzutu karnego (72.), a wynik ustalił Matteo Politano (89.). Zieliński został zmieniony w 73. minucie.

Napoli awansowało na trzecie miejsce w tabeli kosztem Romy - oba zespoły mają po 34 punkty. Stołeczny zespół przegrał w piątek w derbach z Lazio 0:3. Fiorentina jest na 14. pozycji z 18 punktami.

Liderem tabeli jest AC Milan, który ma 40 punktów, a w poniedziałek zmierzy się na wyjeździe z Cagliari.