Jak poinformowała we wtorkowym komunikacie Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS), rządowa agenda podległa ministerstwu zdrowia Portugalii, wśród zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2 osób są zarówno piłkarze, jak też działacze sportowi stołecznego klubu.

Reklama

Władze DGS zapowiedziały, że w związku z pojawieniem się masowych infekcji w zespole prawdopodobnie konieczne będzie zamknięcie ośrodka treningowego Benfiki w Seixal pod Lizboną.

W przedpołudniowym komunikacie władze lizbońskiego klubu potwierdziły pojawienie się ogniska infekcji koronawirusem.

"Z przeprowadzonych od soboty testów na Covid-19 wynika, że zakażonych zostało 17 osób, wśród których są działacze, członkowie ekipy szkoleniowej oraz piłkarze" - napisano wskazując, że decyzje co do dalszych występów Benfiki w rozgrywkach powinna w najbliższych godzinach podjąć DGS.

Kierownictwo "Orłów" wyjaśniło, że z powodu masowych infekcji pod znakiem zapytania stoi rozegranie środowego półfinału Pucharu Ligi, w którym rywalem lizbończyków jest Sporting Braga.

Z doniesień portugalskich mediów wynika, że wśród zakażonych koronawirusem jest m.in. niemiecki napastnik Luca Waldschmidt, a także były obrońca Benfiki Luisao, który od kilku lat jest pracownikiem klubu.

Od ponad tygodnia w Portugalii notowane są rekordowe liczby dobowych zgonów na Covid-19 oraz osób hospitalizowanych po infekcji koronawirusem. Dopiero w poniedziałek wyhamowała rosnąca od początku stycznia dynamika zakażeń. Według DGS pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem zanotowano ponad 6 tys. infekcji. Wcześniej liczba dobowych zakażeń utrzymywała się powyżej 10 tys.