Na dorobek 35-letniego Ronaldo w oficjalnych występach składają się trafienia w barwach Sportingu Lizbona - pięć, Manchesteru United - 118, Realu Madryt - 450, 85 dla Juventusu Turyn, w którym gra od 2018 roku, oraz 102 bramki w reprezentacji Portugalii.

Reklama

Według niektórych mediów i statystyk Portugalczyk w środę poprawił osiągnięcie reprezentanta Austrii i Czech Bicana. Ta kwestia nie jest jednak w stu procentach jasna, bo Bican, podobnie jak Brazylijczycy Pele i Romario, uzyskał w sumie ponad 1000 goli, ale w tym bilansie znajdują się również bramki z meczów amatorskich, towarzyskich czy nieoficjalnych.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) nie prowadzi natomiast oficjalnego zestawienia najskuteczniejszych w historii futbolu.

"Niesamowity Cristiano strzelił swojego 760. gola w karierze, wyprzedzając Josefa Bicana jako najlepszego strzelca w historii piłki nożnej. Co za osiągnięcie" - napisał na Twitterze były napastnik reprezentacji Anglii Gary Lineker.

Ze współczesnych zawodników najbliżej Ronaldo jest Brazylijczyk Lionel Messi, który dla Barcelony w oficjalnych występach zdobył 644 gole.

Portugalczyk zdobył w środę jedną z dwóch bramek dla Juventusu, który pokonał Napoli 2:0 i zdobył Superpuchar Włoch.