Dziennik Gazeta Prawana logo

Wyjątkowo prestiżowe derby Mediolanu. Stawką fotel lidera Serie A

19 lutego 2021, 12:35
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Mario Mandzukic
<p>Mario Mandzukic</p>/PAP/EPA
Zaplanowane na niedzielę derby Mediolanu w 23. kolejce włoskiej ekstraklasy będą w tym sezonie wyjątkowo prestiżowe. Pierwszy raz od dekady ich stawką jest bowiem pozycja lidera tabeli. Obecnie na czele jest Inter z 50 punktami, "Rossoneri" mają o jeden mniej.

AC Milan, który wystąpi w roli gospodarza, ma nieco mniej czasu na regenerację, ponieważ w czwartek grał w Lidze Europy z Crveną Zvezdą w Belgradzie (2:2). Inter nie liczy się już w grze o żadne inne trofeum.

W obecnym sezonie lokalni rywale zmierzą się już po raz trzeci. W październiku w Serie A lepszy był Milan, który wygrał 2:1, natomiast w styczniu takim samym wynikiem w Pucharze Włoch zwyciężył Inter.

Ibrahimovic kontra Lukaku

W obu tych starciach główne role odegrali napastnicy: Szwed Zlatan Ibrahimovic z Milanu i Belg Romelu Lukaku z Interu. "Ibra" zdobył wszystkie trzy gole i zobaczył czerwoną kartkę, natomiast jego rywal trafił do siatki dwukrotnie.

Głośno było też o spięciu pomiędzy nimi w trakcie tego drugiego spotkania. Piłkarze zetknęli się głowami i wzajemnie zwyzywali. Obaj zostali ukarani wykluczeniem z jednego spotkania w krajowym pucharze, ale w niedzielny wieczór spotkają się ponownie.

"AC Milan gra bardziej zespołowo, za to Inter jest potęgą pod względem przygotowania fizycznego i ma najsilniejszy w lidze atak" - powiedział były trener obu klubów Alberto Zaccheroni, cytowany przez "La Gazzetta dello Sport".

Z kim grają Polacy?

Wynik derbów będzie istotny dla ścigających czołową dwójkę ekip Romy - 43 pkt oraz broniącego tytułu Juventusu Turyn - 42 i jeden mecz zaległy. Rzymianie zagrają w niedzielę na wyjeździe z Benevento, którego piłkarzem jest Kamil Glik, natomiast broniąca tytułu "Stara Dama", być może z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zmierzy się w poniedziałek u siebie z Crotone Arkadiusza Recy.

W niedzielę ciekawie może być również w Bergamo, gdzie Atalanta podejmie Napoli, prawdopodobnie z Piotrem Zielińskim w składzie. Oba zespoły mają po 40 punktów, przy czym goście rozegrali o jeden mecz mniej.

Tę kolejkę rozpoczną piątkowe spotkania drużyn z możliwym udziałem innych Polaków: Fiorentiny (bramkarz Bartłomiej Drągowski) ze Spezią oraz Cagliari (Sebastian Walukiewicz) z Torino (Karol Linetty).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj