Rozmawialiśmy o tym w szerszym gronie i nie zrobimy tego. Nie chodzi o brak klasy. Jesteśmy klubem, który zawsze pokazuje klasę i godność. Ale dwa lata temu ta sama grupa piłkarzy weszła (na Ibrox Park) jako mistrzowie i nie okazano jej wtedy szacunku - powiedział Kennedy stacji Sky Sports.

Reklama

Na początku marca Rangers po raz pierwszy od 2011 roku zostali mistrzami Szkocji, zapewniając sobie 55. tytuł na sześć kolejek przed końcem rozgrywek. Celtic triumfował w poprzednich dziewięciu sezonach, a w sumie ma na koncie 51 tytułów mistrza kraju.

Bez porażki

Rangers, prowadzeni przez trenera Stevena Gerrarda, legendę Liverpoolu, nie ponieśli w tym sezonie jeszcze ani jednej porażki, odnosząc 28 zwycięstw i notując cztery remisy (bramki 77-9).

Drogę na szczyt Rangers rozpoczęli od... czwartej ligi. W 2012 roku klub z Ibrox Park został zdegradowany za nieprawidłowości finansowe, a następnie zreformowany, zmieniając nazwę z Glasgow Rangers na Rangers FC, ale jednocześnie zachowując 54 mistrzowskie tytuły. Do ekstraklasy powrócił w 2016 roku.