W finale fazy play off, w której udział wzięły cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego, nie brakowało dramaturgii. Prowadzenie na stadionie w Margao w stanie Goa objął zespół z Kolkaty - w 18. minucie na listę strzelców wpisał się Australijczyk David Williams.

Od 29. min był już remis po samobójczym golu Hiszpana Tiriego i taki wynik utrzymywał się niemal do końca spotkania. Jednak niedługo przed gwizdkiem kończącym drugą połowę bramkę na wagę mistrzostwa uzyskał Bipin Singh.

W czasie meczu poważnej kontuzji doznał prawy obrońca Mumbai City Amey Ranawade, który trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. Po zderzeniu z jednym z rywali najpierw długo udzielano mu pomocy na boisku. Klub poinformował, że badania wykazały, iż nie ma powodów do niepokoju.

Zespół Mumbai City, prowadzony przez hiszpańskiego trenera Sergio Loberę, zajął pierwsze miejsce w fazie zasadniczej. W dwumeczu półfinałowym rywalizował z FC Goa, z którą u siebie zremisował 0:0, a na wyjeździe 2:2. Jedną z bramek dla gospodarzy drugiego spotkania zdobył z rzutu karnego Angulo, który zakończył sezon z 14 trafieniami. Nikt nie miał więcej, a tyle samo uzyskał reprezentant Fidżi Roy Krishna.

Hiszpan był królem strzelców także polskiej ekstraklasy. W sezonie 2018/19 zdobył 24 gole dla Górnika.

Superliga w Indiach (ISL) została utworzona w 2014 roku. Przez ostatnie lata w rozgrywkach brały udział byłe gwiazdy europejskiego futbolu, m.in. Brazylijczyk Roberto Carlos, Urugwajczyk Diego Forlan, Francuzi David Trezeguet i Robert Pires czy Włoch Alessandro Del Piero.