Glik, który od lipca 2016 roku występował w AS Monaco, przed obecnym sezonem wzmocnił beniaminka Benevento, a teraz cieszył się z pierwszego trafienia dla tego klubu.

Polski obrońca w sobotę rozegrał całe spotkanie, a bramkarza Parmy pokonał strzałem z bliska w 23. minucie, wówczas na 1:0 dla gospodarzy.

Goście wyrównali na początku drugiego połowy za sprawą Słoweńca Jasmina Kurtica. W 67. minucie Benevento ponownie objęło prowadzenie (reprezentant Mołdawii Artur Ionita), ale w końcówce wyrównał Rumun Dennis Man.

Drużyna Glika w tabeli zajmuje 15. miejsce, a Parma jest dziewiętnasta, czyli przedostatnia.

Napoli, z Piotrem Zielińskim grającym od 73. minuty, pokonało u siebie 4:3 Crotone (goście bez Arkadiusza Recy).

Zieliński w czwartek wrócił do Włoch ze zgrupowania reprezentacji Polski. Tamtejsze media informowały, że szybki test zrobiony na lotnisku dał w jego przypadku wynik pozytywny, a kolejny w domu - negatywny. Jeszcze tego samego dnia wieczorem przeprowadzono u niego test molekularny (wynik negatywny). W piątek przebadano go czwarty raz, a rezultat ponownie wykazał, że polski pomocnik nie jest zakażony.

Cała 29. kolejka odbywa się w Wielką Sobotę. Dwa mecze zaplanowano na wieczór - derby Turynu oraz mecz lidera Interu na wyjeździe z Bologną.

Wicelider Milan, grający ostatnie pół godziny w dziesiątkę, dzięki bramce Norwega Jensa Pettera Hauge w 87. minucie uratował remis 1:1 u siebie z Sampdorią Genua. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.