Hertha dzień wcześniej ogłosiła, że trener Pal Dardai, jego asystent Admir Hamzagic oraz napastnik Dodi Lukebakio uzyskali pozytywny wynik testów na koronawirusa. Dodano wówczas, iż zespół oraz sztab są skierowani na izolację, ale drużyna będzie mogła trenować i grać mecze.

Reklama

Jednak kolejny pozytywny przypadek - tym razem obrońcy Marvina Plattenhardta w czwartek późnym wieczorem - doprowadził do nałożenia przez lokalne władze zdrowotne surowszych ograniczeń.

DFL podało w oświadczeniu, że trzy najbliższe spotkania ligowe Herthy - z FSV Mainz w niedzielę, z Freiburgiem w środę i z Schalke 04 Gelsenkirchen 24 kwietnia - zostały przełożone. Nowe terminy meczów zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

W tabeli po 28 z 34 kolejek niemieckiej ekstraklasy Hertha zajmuje 15. miejsce z 26 punktami. Taki sam dorobek ma Arminia Bielefeld, który plasuje się na 16. pozycji, oznaczającej baraże o utrzymanie.

W tabeli po 28 z 34 kolejek Hertha zajmuje 15. miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową. W niedzielę czeka ją bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z bezpośrednio ją wyprzedzającym FSV Mainz.

Reklama