Utalentowany napastnik PSG trafił do siatki w czwartej i 59. minucie. Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Fabien Centonze, a goście przypieczętowali zwycięstwo w końcówce, gdy rzut karny wykorzystał Argentyńczyk Mauro Icardi.

Mbappe ma 25 goli, a wicelider klasyfikacji strzelców Holender Memphis Depay z Olympique Lyon strzelił o siedem mniej.

Paryżanie objęli prowadzenie w tabeli Ligue 1 z 72 punktami, ale mający o dwa mniej dotychczasowy lider Lille może ich w niedzielę ponownie wyprzedzić. Tego dnia zmierzy się na wyjeździe z Lyonem w meczu, którego wynik będzie miał duże znaczenie w rywalizacji o tytuł. Olympique ma 67 pkt i jest czwarty.

Na trzeciej pozycji jest Monaco - 68 pkt. Piłkarze z Księstwa zagrają w niedzielę na wyjeździe z Angers.

Kolejny gol Milika

W piątek Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Olympique Marsylia w spotkaniu wygranym z Reims 3:1. To piąty ligowy gol Polaka w barwach ekipy, do której przeniósł się w styczniu z Napoli.

Marsylia ma 55 punktów i przed pozostałymi rozstrzygnięciami 34. kolejki zajmuje piąte miejsce.