Inter może potwierdzić, że osiągnięto porozumienie z Antonio Conte w sprawie rozwiązania jego umowy za obopólną zgodą. Klub chciałby podziękować Antonio za niezwykłą pracę, jaką wykonał i której ukoronowaniem było zdobycie przez Inter 19. tytułu mistrzowskiego. Antonio Conte na zawsze pozostanie częścią historii naszego klubu - napisano w oświadczeniu Interu.

Reklama

Conte prowadził Inter od dwóch sezonów, a kontrakt obowiązywał do czerwca 2022 roku.

Obniżą zarobki w Interze

Według włoskich mediów 51-letni szkoleniowiec był niezadowolony z decyzji właściciela klubu, chińskiej firmy Suning i prezesa Stevena Zhanga, którzy w obliczu strat finansowych wywołanych pandemią COVID-19 i brakiem spodziewanych wpływów z Ligi Mistrzów (drużyna odpadła po fazie grupowej) zamierzają obniżyć zarobki o 20 procent i osiągnąć zysk w wysokości 100 mln euro na rynku transferowym, prawdopodobnie sprzedając co najmniej jednego z czołowych zawodników.

Conte jako piłkarz był m.in. wicemistrzem świata z reprezentacją Włoch w 1994 roku. Jako trener zdobył trzykrotnie tytuł mistrza Italii z Juventusem Turyn (2012, 2013, 2014), a z Chelsea Londyn - mistrzostwo Anglii (2017). W poprzednim sezonie dotarł z Interem do finału Ligi Europy