W Serie A, podobnie jak w innych najlepszych ligach europejskich, prawo gry w Champions League otrzymują cztery najlepsze drużyny.

Przed 38. kolejką prowadził nowy mistrz Inter (88 pkt), przed Atalantą Bergamo (78), Milanem (76), Napoli (76) i dopiero piątym w tabeli, ustępującym z tronu i zależnym obecnie od wyników rywali Juventusem (75).

Wydawało się, że Napoli czeka łatwe zadanie. Verona Pawła Dawidowicza nie wygrała ośmiu wcześniejszych meczów w Serie A. W Neapolu również nie udało jej się zwyciężyć, ale remis wystarczył, aby gospodarze zakończyli sezon na piątym miejscu.

Napoli objęło prowadzenie w 60. minucie po golu Amira Rrahmaniego. Verona wyrównała w 69. za sprawą Davide Faraoniego.

Kontuzja Dawidowicza

Do niepokojącej sytuacji doszło tuż przed przerwą, kiedy powołany przez selekcjonera Paulo Sousę na Euro 2021 Dawidowicz musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Juventus z odniesieniem zwycięstwa nie miał problemu. Już w szóstej minucie Łukasza Skorupskiego pokonał Federico Chiesa. Przed przerwą trafili jeszcze Alvaro Morata i Adrien Rabiot. W 47. minucie z drugiego gola cieszył się Morata, a asystę przy tym trafieniu zanotował... Szczęsny.

Wicemistrzem Włoch został natomiast AC Milan, po wygranej na wyjeździe z Atalantą 2:0. Obie bramki z rzutów karnych zdobył Franck Kessie.

Nowo koronowany mistrz zakończył sezon w świetnym stylu. Inter pokonał u siebie Udinese 5:1, a bramki zdobyli kolejno: Ashley Young, Christian Eriksen, Lautaro Martínez z karnego, Ivan Perisic i Romelu Lukaku.

Już wcześniej było jasne, że włoską ekstraklasę opuszczają po tym sezonie Benevento Kamila Glika, Crotone kontuzjowanego obecnie Arkadiusza Recy (był tam wypożyczony z Atalanty) oraz Parma.