Tym samym potwierdziły się medialne doniesienia. Już w ubiegłym tygodniu mówiono o objęciu Interu przez Inzaghiego, który wówczas zakończył swoją 22-letnią przygodę z Lazio Rzym.

Reklama

Inzaghi jako piłkarz trafił do Lazio w 1999 roku. Zdobył z tym klubem mistrzostwo kraju oraz trzykrotnie Puchar Włoch. Zakończył karierę piłkarską w 2010 roku. Później trenował młodzież, a w kwietniu 2016 roku przejął pierwszy zespół.

Pod jego wodzą stołeczna drużyna raz triumfowała w Coppa Italia i dwukrotnie sięgnęła po Superpuchar Włoch, zadebiutowała również w Lidze Mistrzów.

Według włoskich mediów Conte natomiast odszedł z Interu, bo był niezadowolony z decyzji właściciela klubu, chińskiej firmy Suning i prezesa Stevena Zhanga, którzy w obliczu strat finansowych wywołanych pandemią COVID-19 i brakiem spodziewanych wpływów z Ligi Mistrzów (drużyna odpadła po fazie grupowej) zamierzają obniżyć zarobki o 20 procent i pozyskać 100 mln euro na rynku transferowym, prawdopodobnie sprzedając co najmniej jednego z czołowych zawodników.

Conte jako piłkarz był m.in. wicemistrzem świata z reprezentacją Włoch w 1994 roku. Jako trener zdobył trzykrotnie tytuł mistrza Italii z Juventusem Turyn (2012-14), a z Chelsea Londyn - mistrzostwo Anglii (2017). W poprzednim sezonie dotarł z Interem do finału Ligi Europy.