Obaj napastnicy mają teraz kontrakty ważne do 30 czerwca 2023 roku.

Reklama

Mój pierwszy rok w Monachium był wspaniały - zarówno na murawie, jak i poza nią. Dobrze się razem bawiliśmy. Chciałem pozostać w tej drużynie i razem z nią zdobywać kolejne tytuły. Marzy mi się triumf w Lidze Mistrzów - przyznał Choupo-Moting, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym.

Kameruńczyk dołączył do Bayernu w zeszłym sezonie na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain. W sumie zagrał w 32 meczach i strzelił dziewięć bramek.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało się dojść do porozumienia i że Maxim pozostanie z nami kolejne dwa lata. Jest ważnym dla nas zawodnikiem i pokazał, że jest w stanie pomóc drużynie - dodał dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzic.

Urodzony w Hamburgu piłkarz nie ma też nic przeciwko, żeby być zmiennikiem Roberta Lewandowskiego. Często mówiono, że to właśnie on robi "atmosferę w szatni".

Reklama

Jest ważnym ogniwem naszej układanki, wszyscy bardzo go lubią, a dodatkowo imponuje pracowitością. Ma znakomitą technikę i potrafi być groźny pod bramką. Jestem bardzo zadowolony, że mamy takiego piłkarza w zespole. Jest nie tylko dobrym zawodnikiem, ale fantastycznym człowiekiem - mówił jeszcze niedawno trener Hansi Flick, którego od nowego sezonu zastąpi Julian Nagelsmann.

Bayern w tym sezonie po raz dziewiąty z rzędu został mistrzem Niemiec.