Rada Miasta nie tylko przegłosowała w piątek zgodę na budowę kompleksu na południu miasta, ale także zgodziła się przeznaczyć nas ten cel 40 mln euro. Stadion miałby zostać ukończony w 2025 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie wg portalu NOS około 1,5 mld euro. Jest to koszt kompleksu z domami, sklepami, parkiem rozrywki i samym stadionem.

Reklama

Zanim rada miasta faktycznie zainwestuje pieniądze, Feyenoord musi spełnić szereg warunków. Plan finansowania musi być uporządkowany, a rozstrzygające uzasadnienie biznesowe musi być gotowe przed końcem roku – powiedział rozgłośni BNR jeden z radnych.

Władze klubu chcą, aby nowy stadion pomógł zniwelować dystans do konkurencji, przede wszystkim odwiecznego rywala – Ajaksu Amsterdam.

Nie wszyscy kibice są jednak zwolennikami nowej inwestycji. Część z nich uważa, że klubowy stadion De Kuip jest „najpiękniejszy na świecie” i nie da się go niczym zastąpić. Jedno ze spotkań władz klubu z udziałem burmistrza Rotterdamu Ahmeda Aboutaleba zostało nawet odwołanie po groźbach z ich strony.

Wg stacji RTV Rijnmond także osoby zainteresowane zainwestowaniem w budowę spotkały się z groźbami. BNR informuje, że na początku roku policja aresztowała 34-letniego mężczyznę za grożenie radnym w przypadku poparcia projektu klubu.