Spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie. Lewandowski wynik otworzył w 41. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego nabiegł na piłkę i z około ośmiu metrów skierował ją głową do siatki.

Pięć minut po przerwie było 2:0 dla Bayernu. Tym razem dośrodkował Alphonso Davies, a po rykoszecie piłka znalazła się przed Thomasem Muellerem, który z bliska trafił do pustej bramki.

Borussia się nie poddawała i w 65. minucie zdobyła kontaktowego gola. Ładnym technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Marco Reus.

Ostatnie słowo należało jednak do Bayernu oraz Lewandowskiego. Przy wyprowadzaniu akcji błąd popełnił obrońca BVB Manuel Akanji. Piłka trafiła pod nogi Polaka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali i ustalił wynik meczu.

W 88. minucie Lewandowski został zmieniony, a zastąpił go Kameruńczyk Maxim Choupo-Moting.

Bayern sięgnął po Superpuchar Niemiec po raz dziewiąty w historii - wcześniej w 1987, 1990, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018 i 2020 roku. Żaden inny zespół nie może pochwalić się takim wyczynem. Druga w zestawieniu Borussia zdobyła go sześciokrotnie.