W Anglii w ostatnim czasie głośno było o możliwości jego przejścia do mistrza Anglii Manchesteru City. Jak podawały niektóre media, Kane już otrzymał propozycję podpisania lukratywnego kontraktu z nowym klubem. Tym spekulacjom zaprzeczał oficjalnie prezes Tottenhamu Daniel Levy, który kilka razy przypominał, że kontrakt kapitana piłkarskiej reprezentacji Anglii obowiązuje jeszcze przez trzy lata.

Reklama

Zostaję w Tottenhamie, jestem skoncentrowany wyłącznie na grze w tym zespole i osiągnięciu sukcesu - napisał Kane w środę na Twitterze.

28-letni Kane, który był najlepszym strzelcem w Premier League w zeszłym sezonie (23 bramki), gdy Tottenham zajął siódme miejsce, zadebiutował w tegorocznych rozgrywkach jako rezerwowy w niedzielnym, wygranym 1:0 meczu z Wolverhampton.

Według "The Times", spekulacje dotyczące przejścia Kane'a do City od początku nie były wiarygodne, gdyż sam zawodnik - zdaniem dziennika - już jakiś czas temu oświadczył, że w najbliższym sezonie żadnych zmian nie planuje.

Kane był największą gwiazdą reprezentacji Anglii w tegorocznych mistrzostwach Europy. Wystąpił we wszystkich siedmiu meczach, w których strzelił cztery bramki. W finale Anglia przegrała rzutami karnymi z Włochami 2-3; po dogrywce 1:1.