Manchester United zawsze miał specjalne miejsce w moim sercu i jestem przytłoczony ilością wiadomości, jakie dostałem od piątku. Nie mogę się doczekać, kiedy znów zagram na wypełnionym kibicami Old Trafford. Po przerwie na mecze reprezentacji dołączę do drużyny. Mam nadzieję, że czeka nas sezon pełen sukcesów - powiedział Ronaldo, cytowany w klubowym komunikacie.

Reklama

Nie ujawniono kwoty odstępnego, ale według włoskich i angielskich mediów może ona wynosić 15 milionów euro plus osiem milionów ewentualnych dodatków. W 2018 roku Ronaldo przeszedł z Realu Madryt do Juventusu za 100 mln euro.

36-letni Portugalczyk wielką karierę zaczął w 2003 roku, kiedy ze Sportingu Lizbona trafił do Manchesteru United. Sześć lat później przeniósł się do Realu Madryt. Pięciokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów (raz z "ManU" i cztery razy z "Królewskimi"). Na koncie ma też trzy tytuły mistrza Anglii i dwa mistrza Hiszpanii. Ronaldo pięciokrotnie zdobywał "Złotą Piłkę" dla najlepszego zawodnika roku na świecie.

Brakuje słów, aby opisać Cristiano. To nie tylko wybitny piłkarz, ale także wspaniała osoba. Nie mam wątpliwości, że wciąż będzie nas zadziwiał, a jego doświadczenie bardzo się przyda młodym zawodnikom - podkreślił trener Manchesteru Ole Gunnar Solskjaer.

Ponownie w barwach Manchesteru wystąpi prawdopodobnie 11 września w meczu ligowym u siebie z Newcastle United.