Frankowski dołączył do Lens w tym roku po dwóch latach w barwach Chicago Fire. W niedzielę strzelił drugiego gola dla tego klubu.

Przed przerwą na Stade Velodrome padły cztery bramki. Dla Lens trafił jeszcze z rzutu karnego Florian Sotoca, a dla gospodarzy dwa gole strzelił Dimitri Payet, w tym jednego również z "jedenastki". W 71. minucie wynik ustalił Wesley Said, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Sotoca, oprócz bramki, zaliczył dwie asysty.

Lens powiększyło dorobek do 15 punktów i w tabeli przesunęło się z szóstego na drugie miejsce, spychając na trzecią pozycję niedzielnego rywala. Zespół z Marsylii, w którym wciąż nie gra dochodzący do pełni sił po kontuzji Arkadiusz Milik, ma jeszcze jeden mecz zaległy.

Prowadzi z kompletem 24 punktów Paris Saint-Germain. Stołeczny zespół w sobotę wygrał z u siebie z Montpellier 2:0 po bramkach Senegalczyka Idrissy Gueye i Niemca Juliana Draxlera.