27-letni napastnik Juventusu Turyn doznał kontuzji prawego uda w wygranym meczu włoskiej ekstraklasy z Sampdorią Genua 3:2 w miniony weekend. W tamtym spotkaniu zdobył gola na 1:0 w 10. minucie. Argentyńczyk ze łzami w oczach opuścił boisko już w 21. minucie.

Dybala nie wystąpił w środę w rywalizacji z Chelsea Londyn (1:0) w Lidze Mistrzów. W Turynie (bramkarzem Juventusu jest Wojciech Szczęsny) mają nadzieję, że będzie mógł wrócić na boisko zaraz po przerwie na spotkania reprezentacji.

W eliminacjach strefy południowoamerykańskiej Argentyna zajmuje drugie miejsce - 18 punktów, za Brazylią - 24. Obydwie drużyny rozegrały po osiem meczów, a rywale po dziewięć, m.in. plasujący się na trzeciej pozycji Urugwaj - 15 pkt.

W tym sezonie Serie A Dybala zdobył dwa gole, zaś w Lidze Mistrzów jednego.