Mecz lepiej zaczęła Fiorentina. W 28. minucie prowadzenie gospodarzom dał Lucas Martinez Quarta.

Napoli wciąż grało nieporadnie, ale w 36. minucie sędzia podyktował dla gości rzut karny, po tym jak sfaulowany został Victor Osimhen. Do piłki podszedł Lorenzo Insigne, a jego strzał Drągowski obronił. Wobec dobitki Hirvinga Lozano polski bramkarz był jednak bezradny.

Po przerwie Napoli szybko przejęło inicjatywę. W 50. minucie Zieliński dograł w pole karne, a Rrahmani popisał się celnym strzałem głową.

W tabeli Napoli ma cztery punkty przewagi nad Interem Mediolan. Obrońcy tytułu w sobotę pokonali na wyjeździe Sassuolo 2:1.

Napoli jest rywalem Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. Mistrz Polski z włoską ekipą zmierzy się 21 października na wyjeździe oraz 4 listopada u siebie.