W oświadczeniu władze klubu wyjaśniły, że niektóre stroje widziane podczas niedzielnego meczu z Tottenhamem mogą być postrzegane jako "nieodpowiednie kulturowo". Podkreślono jednak, że nowi właściciele klubu nie są "w żaden sposób obrażeni".

Reklama

Newcastle United uprzejmie prosi kibiców, aby powstrzymali się od noszenia tradycyjnych arabskich ubrań lub nakryć głowy inspirowanych Bliskim Wschodem na meczach, jeśli zwykle nie nosiliby takiego stroju - napisano w oświadczeniu skierowanym do fanów.

Ubieranie się w ten sposób jest nieodpowiednie kulturowo i grozi urażeniem innych osób. Wszyscy odwiedzający klub są, jak zawsze, zachęcani do noszenia tego, co jest normą dla ich własnej kultury lub religii, odzwierciedlając szerokie i bogate wielokulturowe społeczności i grupy, z których klub z dumą czerpie swoje wsparcie - podkreślono.

Przejęcie przez saudyjski fundusz

7 października Newcastle United, zajmujący aktualnie 19. miejsce w Premier League, został przejęty przez fundusz inwestycyjny Public Investment Fund (PIF) z siedzibą w Arabii Saudyjskiej.

Reklama

PIF jest częścią konsorcjum finansowego, w skład którego wchodzą także PCP Capital Partners i RB Sports & Media.

W środę zwolniony został trener zespołu Steve Bruce. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron - poinformował klub.