Wygląda (figura - przyp. red.) jak moje odbicie w lustrze. Nie mogę uwierzyć, że jest tak podobna do mnie. Czekam teraz na reakcje fanów - powiedział BBC 29-letni napastnik, który był dwukrotnie królem strzelców ligi angielskiej (2018 i 2019).

Reklama

Figura woskowa Salaha ma nie tylko dokładne rysy twarzy piłkarza, ale i charakterystyczną fryzurę - burzę kręconych włosów. Kibice będą mogli zobaczyć sobowtóra piłkarza od soboty.

Egipcjanin związany jest z „The Reds” od 2017 r. W 2020 wywalczył mistrzostwo Anglii, a rok wcześniej cieszył się z wygranej w Lidze Mistrzów. Wcześniej grał w ligach szwajcarskiej (mistrzostwo z FC Basel 2013 i 2014) i włoskiej, ale podkreśla, że właśnie w Liverpoolu czuje się najlepiej.

Kocham to miejsce i mam nadzieję, że zostanę tu na długi czas. Tu jest inaczej niż gdziekolwiek indziej - mówił Salah po jednym z triumfów swojego klubu.

Salah jest jednym z 30 piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki, czyli prestiżowej nagrody magazynu "France Football" dla najlepszego zawodnika roku na świecie. Plebiscyt zostanie rozstrzygnięty 29 listopada podczas gali w Paryżu. Jednym z jego konkurentów jest kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski (Bayern Monachium).