Prowadzenie Milanowi w 26. minucie dał Zlatan Ibrahimović. 40-letni Szwed trafił z rzutu wolnego. To był jego 150. gol w Serie A. W 57. z rzutu karnego podwyższył Franck Kessie.

Od 66. minuty goście musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Theo Hernandez.

Roma zdołała jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. W doliczonym przez sędziego czasie gry na listę strzelców wpisał się Stephan El Shaarawy.

W 11 meczach Napoli i AC Milan zanotowały po 10 zwycięstw i jednym remisie. W tabeli mają siedem punktów przewagi nad broniącym tytułu Interem Mediolan.

Męczarnie Napoli

Mecz lidera z przedostatnią drużyną miał zdecydowanego faworyta, ale Salernitana długo dobrze się broniła. Napoli opór rywala przełamało dopiero po nieco ponad godzinie gry. Wówczas po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Zieliński.

W meczu do końca nie brakowało emocji, a obie ekipy kończyły spotkanie w dziesiątkę. W 70. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został napastnik gospodarzy Grigoris Kastanos. W 77. jego los podzielił Kalidou Koulibaly. Senegalski obrońca Napoli sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala.

W czwartek Napoli zagra w Warszawie z Legią w 4. kolejce Ligi Europy.

Arcyważny gol Żurkowskiego

Na listę strzelców wpisał się także Szymon Żurkowski. Pomocnik zdobył bramkę dla Empoli, a jego zespół pokonał na wyjeździe Sassuolo 2:1 w meczu 11. kolejki włoskiej ekstraklasy. Polski piłkarz na boisku pojawił się w 80. minucie, a na listę strzelców wpisał się w doliczonym przez sędziego czasie gry.

To pierwszy gol Żurkowskiego w obecnym sezonie. Dośrodkował Liam Henderson, a Polak potężnie uderzył z około dziewięciu metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od murawy już za linią bramkową.

Sassuolo prowadziło od 43. minuty po samobójczym trafieniu Lorenzo Tonellego. Wyrównał w 83. z rzutu karnego Andrea Pinamonti. Dzięki temu zwycięstwo beniaminek awansował na 10. miejsce w tabeli.