Maradona występował w drużynie z Neapolu, która w 1987 i 1990 roku sięgnęła po mistrzostwo Włoch. To jedyne dwa tytuły tego klubu w historii.

Reklama

W koszulkach z podobizną słynnego piłkarza, zmarłego w 2020 roku (Maradona żył 60 lat), Napoli zagra w niedzielnym spotkaniu z Veroną, a później z Interem Mediolan (21 listopada) i Lazio Rzym (28 listopada). Na swoim stadionie, przemianowanym w zeszłym roku na im. Diego Maradona, ekipa z Neapolu zmierzy się z rywalami z Werony i Rzymu.

Reklama

Rok po śmierci Maradony Napoli honoruje w ten sposób wielkiego mistrza, symbol epoki i ikonę światowego futbolu - napisał klub na swojej stronie.

Koszulki będą sprzedawane w trzech różnych kolorach, w zaledwie 1926 egzemplarzach dla każdego z nich. Liczba odnosi się do roku założenia SSC Napoli (1926). Część dochodów zostanie przeznaczona na inicjatywy charytatywne - poinformowano.

Napoli i Milan rządzą w lidze

Na czele Serie A są Napoli i AC Milan - po 31 punktów. O siedem wyprzedzają Inter.

Napoli jest rywalem Legii Warszawa w Lidze Europy. W czwartek na Łazienkowskiej mistrzowie Polski przegrali 1:4 (jedną z bramek dla włoskiego zespołu strzelił Piotr Zieliński - z rzutu karnego), a wcześniej na wyjeździe 0:3.

Zawodnikiem Napoli jest także Hubert Idasiak.