Dziennik.pl logo

Liga włoska. Szczęsny nie uratował Juventusu przed porażką [WIDEO]

27 listopada 2021, 20:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Juan Cuadrado, Duvan Zapata i Wojciech Szczęsny
<p>Juan Cuadrado, Duvan Zapata i Wojciech Szczęsny</p>/PAP/EPA
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, przegrał u siebie z Atalantą Bergamo 0:1 w 14. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Goście zwyciężyli na stadionie "Starej Damy" po raz pierwszy od ponad trzech dekad.

Jedyną bramkę zdobył w 28. minucie Kolumbijczyk Duvan Zapata. Po jego strzale z kilkunastu metrów polski bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.

Niepokonana od ośmiu meczów Atalanta umocniła się na czwartym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Tyle samo ma trzeci Inter Mediolan, który jeszcze w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Venezią. Juventus ma 21 "oczek" i jest na ósmej pozycji.

Na prowadzeniu są ekipy Napoli oraz AC Milan, które zgromadziły po 32 punkty. Swoje spotkania 14. kolejki zespoły te rozegrają w niedzielę, odpowiednio, z Sassuolo i Lazio Rzym.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraPolscy siatkarze w półfinale Ligi Narodów. Po Ukrainie czas na Słowenię »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj