Po szczegółowych badaniach okazało się, że dokuczająca mu arytmia serca jest o wiele poważniejsza niż pierwotnie sądzono.

Reklama

30 października w czasie meczu z Alaves (1:1) Aguero zgłaszał potrzebę zmiany, a w pewnym momencie leżał na ziemi, trzymając się za klatkę piersiową. Lekarze udzielili mu wtedy pomocy, po chwili piłkarz o własnych siłach zszedł z boiska.

Został przewieziony do szpitala, a w kolejnych dniach klub wydał oświadczenie, że piłkarz nie będzie zdolny do gry przez minimum trzy miesiące. W tym czasie miał przejść szereg badań.

Napastnik z bogatą karierą

Reklama

33-latek dołączył do Barcelony latem tego roku z Manchesteru City po 10 latach występów w tym zespole. Przez kilka tygodni pauzował jednak z powodu kontuzji. Dotychczas wziął udział w czterech ligowych spotkaniach "Dumy Katalonii", ale tylko jedno z nich rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. Zdobył jedną bramkę, w przegranym 1:2 meczu z Realem Madryt na Camp Nou.

Aguero rozegrał w karierze seniorskiej 685 meczów, w których trafiał do siatki 386 razy. Najdłużej występował w Manchesterze City, z którym w latach 2011-2021 aż pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Anglii. W 2015 roku był królem strzelców Premier League. Wcześniej występował m.in. w Independiente Buenos Aires i Atletico Madryt. Jest wicemistrzem świata z 2014 roku, oraz złotym medalistą olimpijskim z Pekinu w 2008 roku. W reprezentacji rozegrał 101 spotkań, w których zdobył 41 bramek.