W klubowym komunikacie zaznaczono, że poza Guardiolą potwierdzono zakażenie także u jego asystenta Juana Manuela Lillo.

Reklama

Obaj są teraz odizolowani wraz innymi wieloma osobami z pozytywnymi wynikami badań w pierwszym zespole. Na kwarantannie z powodów związanych z COVID-19 przebywa obecnie siedmiu zawodników pierwszej drużyny i 14 pracowników klubu - podano.

Borrell poprowadzi Man City w Pucharze Anglii

Wobec nieobecności Guardioli i Lillo drużynę w piątkowym meczu Pucharu Anglii ze Swindon Town poprowadzi inny z asystentów - Rodolfo Borrell.

Mieliśmy duży wysyp przypadków zakażeń. Kolejne dochodzą z dnia na dzień i nie wiemy, kiedy się to skończy. Pep ma się dobrze. Na szczęście nie ma zbytnio objawów. Jesteśmy stale w kontakcie tak jakby to było normalnie, tyle że teraz porozumiewamy się online lub rozmawiamy przez telefon zamiast na żywo - zaznaczył Borrell.

Reklama

Guardiola nie jest pierwszym zakażonym menedżerem

Po rozegraniu 21 meczów "The Citizens", z dorobkiem 53 punktów, prowadzą w tabeli angielskiej ekstraklasy. O 10 wyprzedzają drugą Chelsea Londyn, z którą mają się zmierzyć w lidze 15 stycznia.

Wcześniej w czwartek innych klub Premier League - Burnley - poinformował, że jego szkoleniowiec Sean Dyche również uzyskał potwierdzenie zakażenia. To kolejne przypadki koronawirusa wśród trenerów angielskiej ekstraklasy piłkarskiej w ostatnich tygodniach. Wcześniej w tym gronie znaleźli się: Steven Gerrard (Aston Villa), Eddie Howe (Newcastle United), Patrick Vieira (Crystal Palace), Mikel Arteta (Arsenal Londyn) i Juergen Klopp (Liverpool).

W Premier League problemy związane z COVID-19 spowodowały już konieczność odwołania 18 spotkań.