Szewczenko 7 listopada podpisał kontrakt obowiązujący do 2024 roku, zastępując Davide Ballardiniego. Jego czas w Genoi skończył się jednak znacznie szybciej. Po raz ostatni poprowadził zespół w czwartkowym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch, w którym jego podopieczni przegrali po dogrywce z AC Milan (Ukrainiec grał w przeszłości w tym klubie) 1:3.

Reklama

Tylko jedno zwycięstwo

W okresie pracy byłego selekcjonera reprezentacji Ukrainy zespół z Genui przegrał sześć z ostatnich dziewięciu ligowych pojedynków, a w trzech pozostałych zremisował. Zajmuje teraz 19., przedostatnie miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do lokaty gwarantującej utrzymanie.

Jedyne zwycięstwo drużyna prowadzona przez 45-letniego szkoleniowca zanotowała w grudniu w Pucharze Włoch.

Reklama

Konko trenerem tymczasowym

Ekipę z Buksą w składzie poprowadzi teraz - jako trener tymczasowy - Abdoulay Konko. Były obrońca Genoi ostatnio pracował z zespołem młodzieżowym w klubie. W nowej roli zadebiutuje poniedziałkowym meczem ligowym z Fiorentina, do której tydzień temu został wypożyczony Krzysztof Piątek.

Szewczenko podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy doprowadził Ukrainę do ćwierćfinału. Były napastnik Dynama Kijów, AC Milan i Chelsea Londyn, 111-krotny reprezentant Ukrainy (48 goli), pracował ze swoją drużyną narodową od 2016 roku.