25-letni Diaz występował w lidze portugalskiej od lipca 2019 roku. Ostatnie pół roku w wykonaniu piłkarza było znakomite. W 18 meczach ligowych strzelił 14 goli i zanotował pięć asyst. Dwie kolejne bramki dorzucił w spotkaniach przeciwko Milanowi w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Reklama

W tych samych rozgrywkach mierzył się też z Liverpoolem. Diaz jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Kolumbii – zagrał 90 minut w niedawnym meczu przeciw Peru (0:1) w eliminacjach mistrzostw świata.

Nie mógłbym być szczęśliwszy, bo udało nam się zawrzeć tę umowę i sprowadzić Luisa do Liverpoolu. Jest wybitnym graczem i kimś, kogo obserwuję od bardzo dawna - przyznał niemiecki trener Liverpoolu Juergen Klopp.

Szkoleniowiec dodał, że Porto to wybitny klub, który opiekuje się zawodnikami w najlepszy możliwy sposób i zapewnia świetną edukację piłkarską. To klub klasowy i muszę przyznać, że był twardym negocjatorem - podkreślił.

Nie podano, na jaki czas została zawarta umowa, określono ją tylko jako długoterminową. Według ustaleń brytyjskich dziennikarzy, Diaz kosztował Liverpool 45 milionów euro, ale kwota może sięgnąć nawet 60 milionów, jeśli spełnione zostaną dodatkowe warunki.