Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, choć już wcześniej było ciekawie. W pierwszej połowie Szczęsny - próbując ratować swój zespół - wybiegł daleko przed pole karne. Zderzył się z rywalem, ale sędzia nie zakwalifikował tego jako faul i nie pokazał kartki polskiemu golkiperowi.

W 76. minucie Atalanta objęła prowadzenie po kapitalnym, mocnym strzale z dystansu Ukraińca Rusłana Malinowskiego.

Gospodarze nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. W 90+2. minucie Danilo wyrównał po uderzeniu głową.

Dzięki remisowi Juventus utrzymał czwarte miejsce w tabeli (46 pkt) i dwa punkty przewagi nad piątą Atalantą, mającą jedno spotkanie zaległe.

Nowym liderem został AC Milan (55), który wcześniej w niedzielę pokonał u siebie Sampdorię Genua 1:0. Mediolańczycy wyprzedzają o jeden punkt lokalnego rywala, obrońcę tytułu Inter.