Eriksen pojawił się na boisku w 51. minucie, kiedy wynik spotkania był już ustalony. Duńczyk, który 14 lutego skończył 30 lat, nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Piłkarzem Brentfordu jest od stycznia, a wcześniej bronił barw Interu Mediolan. Nie mógł jednak kontynuować kariery w zespole mistrza Włoch, bo przepisy w tym kraju nie pozwalają na grę z rozrusznikiem serca. Wszczepiono mu go kilka miesięcy temu w konsekwencji ataku serca podczas meczu ME z Finlandią.

Brentford zajmuje 15. pozycję z dorobkiem 24 punktów. Newcastle ma o jeden więcej i jest na 14. miejscu, ale "Sroki" rozegrały o dwa spotkania mniej od beniaminka.

W innym sobotnim spotkaniu Aston Villa pokonała na wyjeździe Brighton & Hove Albion 2:0, a jedną z bramek zdobył Matty Cash. Zadedykował trafienie koledze z reprezentacji Polski i piłkarzowi Dynama Kijów Tomaszowi Kędziorze, który wraz z rodziną przebywa na Ukrainie, zaatakowanej zbrojnie przez Rosję.

Cash zaprezentował koszulkę z napisem: Tomasz Kędziora + family - stay strong my bro (Tomasz Kędziora + rodzina - bądź silny, bracie). Zgodnie z przepisami został za to ukarany żółtą kartką.

W zespole gospodarzy do 63. minuty występował Jakub Moder. Brighton ma 33 punkty i jest na 10. miejscu, zespół z Birmingham zgromadził 30 i jest dwunasty, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej od sobotniego rywala.