Pierwszą bramkę zdobył już w piątej minucie powracający po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Argentyńczyk Paulo Dybala. W 29. wynik ustalił Dusan Vlahovic.

Serb, który rundę jesienną spędził w Fiorentinie, ma 21 ligowych goli w tym sezonie i jest współliderem klasyfikacji strzelców. Tyle samo trafień ma Ciro Immobile z Lazio Rzym, które później w niedzielę gra w derbach z Romą.

Szczęsny nie miał tego dnia wiele pracy, choć w drugiej połowie musiał wykazać się kunsztem przy mocnym uderzeniu Federico Bonazzolego. W sumie Polak obronił cztery strzały.

Turyńczycy wykorzystali sobotnie potknięcie broniącego tytułu Interu Mediolan, który zremisował u siebie z Fiorentiną 1:1, i tracą do niego już tylko jeden punkt, przy czym mistrz Włoch rozegrał o jedno spotkanie mniej.

"Juve" jest niepokonane od 16 meczów w Serie A, ale w środę niespodziewanie odpadło w 1/8 finału Ligi Mistrzów po porażce u siebie z Villarrealem 0:3.

Prowadzący AC Milan wygrał w sobotę z Cagliari 1:0 i ma 66 punktów, a drugie miejsce zajmuje Napoli - 63 pkt. Drużyna Piotra Zielińskiego i Huberta Idasiaka w tej kolejce pokonała Udinese 2:1.