Jesus pierwsze dwa gole zdobył w czwartej i 23. minucie. Kilka chwil później stratę przedostatniego w tabeli Watfordu zmniejszył Francuz Hassane Kamara, uzyskując pierwszą w karierze bramkę na angielskich boiskach.

Jednak w 34. minucie pięknym strzałem popisał się Rodri, podwyższając prowadzenie na 3:1. Dzieła zniszczenia dopełnił w drugiej połowie 25-letni Jesus, który wykorzystał rzut karny (49.), a chwilę później ustalił wynik spotkania (53.).

We wtorek Manchester City podejmie Real Madryt w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów.

"The Citizens" mają 80 punktów po 33 spotkaniach, Liverpool zgromadził 76 w 32. Trzecia Chelsea Londyn traci do lidera 18 "oczek" (rozegrała 31 meczów).

We wcześniejszy sobotnim meczu Arsenal wygrał w Londynie z Manchesterem United 3:1 w spotkaniu ważnym z punktu widzenia walki o czwarte miejsce, dające prawo startu w Lidze Mistrzów. Po tym zwycięstwie Arsenal ma 60 pkt po 33 meczach, a "Czerwone Diabły" - 54 po 34. Rozdziela ich Tottenham Hotspur - 57 pkt po 32.