Dziennik Gazeta Prawana logo

Marcin Bułka w finale puścił jednego gola. Puchar Francji dla Nantes

7 maja 2022, 23:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Marcin Bułka (w zielonym stroju)
<p>Marcin Bułka (w zielonym stroju)</p>/Newspix
Piłkarze Nantes po raz czwarty w historii, a pierwszy od 2000 roku, zdobyli Puchar Francji. W finale na Stade de France pod Paryżem wygrali z Nice 1:0. W bramce pokonanego zespołu wystąpił Marcin Bułka.

Polskiego golkipera pokonał w 47. minucie Ludovic Blas z rzutu karnego.

22-letni Bułka we francuskiej ekstraklasie jest rezerwowym, ale w Pucharze Francji grał regularnie i miał duży udział w awansie Nice do finału.

Po raz pierwszy w ponad 100-letniej historii rozgrywek o Puchar Francji mecz finałowy sędziowała kobieta. Arbitrem była Stephanie Frappart - ceniona nie tylko w tym kraju, ale też na arenie międzynarodowej.

38-letnia Frappart już od dawna jest obsadzana w różnych rolach w wielu ważnych imprezach w męskim futbolu.

W ciągu ostatnich trzech lat Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) uznała ją za najlepszą sędzię na świecie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraŚwiątek rozstawiona z numerem trzecim na Wimbledonie. Chwalińska turniejową "20" »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj