Wydarzenie odbyło się w Miami, gdzie od soboty na zgrupowaniu przebywa zespół "Dumy Katalonii".

Reklama

FC Barcelona sprowadziła Lewandowskiego z Bayernu Monachium za 45 mln euro. W ramach dodatkowych bonusów dotychczasowy pracodawca piłkarza zainkasuje dodatkowe 5 mln euro.

Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie jest symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na barcelońskim stadionie Camp Nou.

Na początku krótkiej prezentacji piłkarza prezes FC Barcelona Joan Laporta zwrócił się do niego po polsku: Witamy w FC Barcelona. Dziękuję Robert, że jesteś z nami.

Nazywając Polaka podczas ceremonii “Lewangolski” Laporta podkreślił swój szacunek dla umiejętności strzeleckich kapitana biało-czerwonych. Dodał, że sprowadzając go do Katalonii oczekuje, że piłkarz wykorzysta je w czasie gry dla Barcy.

Reklama

W odpowiedzi Lewandowski przyznał, że jest bramkostrzelny i wie, iż oczekuje się od niego zdobywania goli i pomocy zespołowi w wygrywaniu meczów.

Reklama

Wciąż jestem głodny zwycięstw, zdobywania goli, więc znalazłem się we właściwym miejscu - powiedział Lewandowski, który powitał zgromadzonych po hiszpańsku.

Chciałbym wygrywać tytuły z tym wielkim klubem. Będę mocno pracował na boisku, i mam nadzieję, że zagram w najbliższym meczu - powiedział Lewandowski, przypominając, że od czasu przybycia w niedzielę na zgrupowanie Barcy nie trenował jeszcze z zespołem. Dodał, że mimo tego treningi indywidualne nie były łatwe.

Piłkarz zaznaczył, że z jego dotychczasowych obserwacji wynika, iż obecna ekipa FC Barcelona ma w sobie duży potencjał. Dobrze jest stanowić jej część. W tym wielkim klubie, o wielkiej historii chciałbym zacząć tworzyć już jego nową historię - dodał.

Na zakończenie środowego wydarzenia Laporta wręczył piłkarzowi koszulkę z nazwiskiem “Lewandowski”, ale bez numeru. Media spekulują, że Polakowi może przypaść dziewiątka, z którą występował on dotychczas w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Polski.

FC Barcelona sprowadziła Lewandowskiego z Bayernu Monachium za 45 mln euro. W ramach dodatkowych bonusów dotychczasowy pracodawca piłkarza zainkasuje dodatkowe 5 mln euro.

Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie było symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Roberta Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na barcelońskim stadionie Camp Nou po powrocie drużyny z amerykańskiego tournee.