Tego lata długo ważyły się transferowe losy 33-letniego kapitana reprezentacji Polski. Najpierw przez parę tygodni zastanawiano się, czy zostanie w Bayernie, z którym miał kontrakt obowiązujący jeszcze przez rok, czy jednak przeniesie się do Barcelony. Na drodze stało stanowisko kierownictwa bawarskiego klubu oraz finansowe problemy "Dumy Katalonii".

Reklama

W ostatnich dniach trwała natomiast dyskusja, czy Lewandowski będzie mógł zostać zarejestrowany jako piłkarz "Barcy", bo według mediów uniemożliwiały to reguły finansowego fair play. W piątkowy wieczór poinformowano jednak, że i ten problem rozwiązano.

Według portalu "Łączy nas piłka" Lewandowski jest 21. w historii Polakiem, który wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. W tym sezonie nie będzie jego rodaków, a w przeszłości grali tam m.in. Jan Tomaszewski (Hercules Alicante), Jan Urban (Osasuna Pampeluna), Roman Kosecki (Osasuna Pampeluna, Atletico Madryt), Cezary Kucharski (Sporting Gijon), Jerzy Dudek (Real Madryt) czy Grzegorz Krychowiak (Sevilla).

W piątek w spotkaniu inaugurującym sezon Osasuna Pampeluna wygrała u siebie z Sevillą 2:1. Broniący tytułu Real Madryt zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Almerią.

Reklama