Były szkoleniowiec m.in. Genui, Motta, był ostatnio odpowiedzialny za Spezię i oficjalnie przejmie Bolonię w przyszłym tygodniu po niedzielnym starciu zespołu z Fiorentiną.

Reklama

Trenerem pierwszego zespołu będzie od poniedziałku Thiago Motta. Szczegóły umowy są jeszcze ustalane, gdyż obecnie najważniejszy dla nas jest mecz z Fiorentiną - powiedział dyrektor generalny Bolonii Claudio Fenucci.

Mihajlovica zwolniono po słabym początku sezonu, w którym nie udało się wygrać żadnego z pierwszych pięciu meczów. Za jego kadencji Bolonia odniosła 43 zwycięstwa, zanotowała 34 remisy i poniosła 53 porażki. W latach 2019-22 zajmowała kolejno 10., 12., 12. i 13. miejsce w lidze włoskiej. W obecnym sezonie czerwono-niebiescy zdobyli trzy punkty w pięciu kolejkach i zajmują 16. pozycję w Serie A. W ostatnią niedzielę Bolonia zremisowała 2:2 ze Spezią Calcio.

Wśród potencjalnych następców Mihajlovica wymieniany był m.in. były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa, który w czerwcu został zwolniony z brazylijskiego Flamengo.