Dawidowicz trafił do siatki gości w 27. minucie, dając swojemu zespołowi prowadzenie, ale już dziewięć minut później - jeszcze przy stanie 1:0 - został ukarany za ostry faul czerwoną kartką.

Roma wykorzystała grę w przewadze. Tuż przed przerwą wyrównał Nicolo Zaniolo, a w końcówce meczu bramki dla gości zdobyli rezerwowi Cristian Volpato i Stephan El Shaarawy.

W pierwszym składzie Romy wybiegł Zalewski, który został zmieniony w 57. minucie. On i Dawidowicz są na liście 47 piłkarzy powołanych przez Czesława Michniewicza do szerokiej kadry na mistrzostwa świata w Katarze.

Rezerwowym graczem Verony był w poniedziałkowym meczu Mateusz Praszelik.

W tabeli Verona jest dziewiętnasta (przedostatnia) z dorobkiem zaledwie 5 pkt, a Roma czwarta - 25. Prowadzi niepokonane w tym sezonie Napoli Piotra Zielińskiego - 32.