Urawa Reds to klub, który jest bardzo znany i ma wielu pełnych pasji kibiców. Spodobały mi się ambicje i wyzwania klubu na nowy sezon, czyli walka o tytuł w Japonii i triumf w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Dlatego zdecydowałem się przyjąć tę ofertę i jestem przekonany, że wspólnie zrealizujemy cele - zacytował klub polskiego trenera.

Reklama

W maju 50-letni szkoleniowiec świętował z "Kolejorzem" zdobycia mistrzostwa Polski, a 6 czerwca niespodziewanie zrezygnował z pracy, tłumacząc decyzję względami osobistymi. Skorża, który wrócił do Lecha w kwietniu 2021 roku, siedem lat wcześniej też z tą drużyną triumfował w ekstraklasie. Po tytuł sięgnął też dwukrotnie z Wisłą Kraków.

Był też współpracownikiem Pawła Janasa w drużynie narodowej, trenerem Amiki Wronki, Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Legii Warszawa czy Pogoni Szczecin. W Azji pracował wcześniej w saudyjskim Ettifaq FC oraz prowadził olimpijską reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W Japonii rozgrywki ligowe toczą się systemem wiosna-jesień, a w niedawno zakończonym sezonie zespół z Saitamy zajął dziewiąte miejsce.

Sięgnęliśmy po trenera Skorżę, bo chcemy, aby drużyna co roku walczyła o mistrzostwo. Osiąga świetne wyniki sportowe, ale słynie też z umiejętności zarządzania zawodnikami i zespołem. Liczymy, że z tym szkoleniowcem drużyna znacząco się rozwinie - podsumował dyrektor sportowy Urawy Naofumi Tsuchida.