Wypożyczony z Olympique Marsylia Milik swoją piątą bramkę w tym sezonie Serie A zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy z rzutu wolnego. Polak popisał się strzałem z dystansu, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Juventus ma 34 punkty i traci dwa do wicelidera - AC Milan. Wcześniej w środę "Rossoneri" pokonali Salernitanę, w której całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek. W tabeli prowadzi Napoli - 41 punktów. Drużyna Piotra Zielińskiego w wieczornym hicie zagra na San Siro z Interem Mediolan.

Ze zmiennym szczęściem zaprezentowały się w środę drużyny ze stolicy. AS Roma pokonała u siebie Bolognę 1:0, a jedynego gola bramkarzowi Łukaszowi Skorupskiemu strzelił z rzutu karnego Lorenzo Pellegrini (6.). W zespole gospodarzy od 64. minuty grał Nicola Zalewski, a na ławce rezerwowych - po raz pierwszy w seniorskiej karierze - znalazł się wypożyczony z rezerw Legii 18-letni Jordan Majchrzak.

Z kolei Lazio Rzym uległo na wyjeździe Lecce 1:2 i ma teraz tyle samo punktów, ile jego lokalny rywal - 30, podobnie jak Inter.

W spotkaniu Sassuolo z Sampdorią Bartosz Bereszyński grał od pierwszej do ostatniej minuty w barwach drużyny z Genui, która wygrała 2:1. Z kolei w starciu Spezii u siebie z Atalantą Bergamo (2:2) w składzie gospodarzy wystąpili Jakub Kiwior (cały mecz) i Arkadiusz Reca (do 67. minuty). Zabrakło trzeciego z Polaków - bramkarza Bartłomieja Drągowskiego, który z powodu kontuzji nie pojechał na mistrzostwa świata w Katarze i nadal nie jest w pełni sił.

Z kolei w Turynie, gdzie Torino zremisowało z Veroną 1:1, wśród gości zagrał w samej końcówce Karol Linetty (od 89. minuty), a w barwach gości cały mecz rozegrał Paweł Dawidowicz. Zabrakło natomiast kontuzjowanego Mateusza Praszelika.