Kierownictwo Hatayspor wysłało dzisiaj pismo. Klub poinformował nas, że nie będzie rozgrywał meczów w tym sezonie. Gaziantep też chce wycofać się z mistrzostw. Planujemy kontynuować rozgrywki z 17 drużynami, zachowując jednocześnie prawa tych klubów. Zastanowimy się co z 2. i 3. ligą – powiedział Buyukeksi dla stacji telewizyjnej TRT Spor.

Reklama

Po 21 kolejkach Hatayspor z dorobkiem 23 pkt zajmował 14. miejsce w tabeli mistrzostw Turcji. Gaziantep rozegrał o jeden mecz więcej i zdobył 25 punktów, plasując się na 10. pozycji. Sezon w ekstraklasie tureckiej rozpoczęło 19 drużyn.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 miało miejsce 6 lutego w prowincji Kahramanmaras w południowo-wschodniej Turcji. Wstrząsy, po których nastąpiły setki wstrząsów wtórnych, były odczuwalne w 10 prowincjach kraju, a także w sąsiednich państwach, w tym w Syrii. Według najnowszych danych w Turcji zginęło ponad 16,5 tys. osób, a ponad 66 tys. zostało rannych.

Działacze Hataysporu zdementowali w środę wiadomość o rzekomym odnalezienie ghańskiego piłkarza tego klubu, Christian Atsu, który zaginął podczas trzęsienia ziemi.

Po poniedziałkowym kataklizmie w Turcji odwołane zostały imprezy sportowe.

Prezydent Fenerbahce, Ali Koc podkreślił, że "powrót do normalności zajmie kilka lat".